Fakta

Vývojář:
Circus Atos
z Prahy

Vydavatel:
Silicon Jelly
z Prahy

Web:
ahoooj.com

Platformy:
Apple App Store
Google Play

Press / Business Kontakt:
michal@circusatos.com

Social:
twitter.com/CircusAtos
facebook.com/CircusAtos
twitter.com/SiliconJelly
facebook.com/siliconjelly

Telefon:
+420 608 664 514

O hře

Popis

Ahoooj je příběhem chlapce a dívky, jejichž současné vztahy se hroutí a oni s hráčovou pomocí budují vztah nový. Hlavně je ale Ahoooj příběhem o vodáctví, které je v České republice poměrně rozšířenou kratochvílí. Circus Atos se, jako české studio, rozhodlo tomuto hobby věnovat celou hru. Možná spíše hříčku, protože jde o nekomplikovanou oddechovku, která si z vodáctví bere hlavně to pozitivní.

Příběh vypráví o chlapci, který dostal kopačky na nádraží, kde na svou milou čekal před společným odjezdem na vodu. Naštěstí se objevuje dívka v nesnázích - pronásleduje ji její bývalý, který nechce pochopit, že je bývalý. Chlapec ji zachrání tím, že ji vezme na vodu s sebou. Cílem hráče je projet zrádnou úroveň tak, aby moc nevrážel do překážek, čímž ztrácí dívčinu náklonnost. Pokud se dívka naštve moc, úroveň končí. Po cestě je ale celá řada hezkých míst, která dívku potěší, takže je ochotná ještě nějaké to drncnutí vydržet. Po dokončení každé úrovně se odemkne comics, který příběh posunuje dál. Comicsy i grafika úrovní jsou ručně kreslené, takže žádná procedurální grafika, ani tily. Jednotlivé úrovně jsou inspirované více i méně známými vodáckými lokalitami.

Loď se ovládá tažením do půlkruhů, jako byste skutečně zabírali pádlem. Existuje i hardcore obtížnost, kde kánoi ovládáte dvěma prsty. Zní to sice jednoduše, ale není! Hra je zdarma a bez otravných in-app nákupů. Vývojáře můžete podpořit tak, jako byste je potkali na vodě - koupit jim pivo a párek u stánku.

Historie

Ahoooj vytvořili v Unity programátor Michal Berlinger, ilustrátorka Barbora Podhorská a parta nadšených externistů. Jako hobby projekt vzikala hra po nocích dlouhé tři roky. Vychází 24. února 2015 pro iOS. Vydavatelem je Silicon Jelly, kde Michal pracuje jako vývojář v Unity. Ahoooj získalo čestné uznání na přehlídce studentských projektů IGF 2015 student showcase.

Hra obsahuje

  • 10 různorodých, ručně ilustrovaných úrovní, inspirovaných známými vodáckými místy jako je Krumlov nebo Ploučnice
  • originální ovládání tažením prstu, které simuluje pádlování
  • milostný příběh vyprávěný comicsy, které odemykáte v jednotlivých úrovních
  • dvě různé obtížnosti

Circus Atos

Vývoj her je pro Circus Atos koníčkem a studio funguje bez jakékoli finanční podpory. V současnosti spolupracuje s výtvarnicí Terezou Vostradovskou na interaktivní vzdělávací aplikaci pro děti Hravouka. S trochou štěstí vyjde brzy krátké demo.

Silicon Jelly

Silicon Jelly je nezávislé herní studio z Prahy, které vyvíjí mobilní hry. Má 11 zaměstnanců a tříletou historii. Silicon Jelly již vydalo psychedelickou adventuru Mimpi, střílečku Bugocalypse a celou řadu her s Krtkem. Pracuje i na klientských projektech pro Škoda Auto. V současnosti vyvíjí pokračování Mimpiho a novinku Lost Robots.


Videa

Ahoooj trailer YouTube, Vimeo, .mp4


Obrázky

stáhnout všechny screenshoty jako .zip (2MB)
ahooojscreenshot4.png
ahooojscreenshot5.png
ahooojscreenshot2.png
ahooojscreenshot1.png
ahooojscreenshot3.png

Máme více obrázků pro Ahoooj, ale tyto nám přišli pro vás jako nejvhodnější. Pokud máte speciální požadavky, prosím kontaktujte nás!


stáhnout soubory s logem jako .zip (1MB)
logo
logo

Ocenění & uznání


Tým

Michal Berlinger
Design, programování, produkce

Barbora Podhorská
Grafika

Sandra Klouzová
Sound design

Adam Berlinger
Programování

Jan Netušil
Animace komiksu

Arnaud Mathieu
Hudba

Jason Shaw
Hudba

Kontakt

Dotazy
michal@circusatos.com

Silicon Jelly Twitter
twitter.com/SiliconJelly

Silicon Jelly Facebook
facebook.com/siliconjelly

Silicon Jelly Web
siliconjelly.com

Circus Atos Twitter
facebook.com/CircusAtos

Circus Atos Facebook
facebook.com/CircusAtos

Circus Atos Web
circusatos.com


presskit() by Rami Ismail (Vlambeer) - also thanks to these fine folks